KONST / Litografier / Litografi 12319137
*
nr 1231 9137
Lars Rolf
(1923-2001), Sverige
Litografi, Skutor. Signerad, daterad -52, numrerad 125/150. Motivet: 30x24 cm
Lars Rolf, svensk bildkonstnär född 1923, död 2001.
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 januari 2019
kl 20:06:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/1 17:49:43
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik lars rolf litografi litografier skutor svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22
-
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:57
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:50
-
4019 Färglitografi
Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:27
*
Lars Rolf
Lars Rolf, svensk bildkonstnär född 1923, död 2001.
nr 1231 9137
Lars Rolf
(1923-2001), Sverige
Litografi, Skutor. Signerad, daterad -52, numrerad 125/150. Motivet: 30x24 cm
Lars Rolf, svensk bildkonstnär född 1923, död 2001.
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 januari 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/1 17:49:43 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik lars rolf litografi litografier skutor svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22 -
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:57 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:50 -
4019 Färglitografi
Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:27